Reede, 28 Märts 2014 09:24

Jordaania suur ringreis

Kirjutas
Jordaania suur ringreis http://www.germalo.ee

Kutsume Teid reisile kultuuriajaloo juurte juurde. Reis läbi Jordaania tutvustab Teile selle piirkonna kultuurilugu mitmetahuliselt. Olles kunagi olnud ühenduslüli varajaste Egiptuse ja Mesopotaamia kõrgkultuuride vahel, mõjutasid Lähis-Ida kultuuri hiljem nii Kreeka ja Rooma kultuur kui ka bütsants ning siit läks läbi ristisõdijate tee. Just kevad on suurepärane aeg reisimiseks Jordaanias - ilm on juba meeldivalt soe, päevad on pikemad. Reisi jooksul on võimalus supelda Surnumeres ja Punases meres. Sellel marsruudil on suurepäraselt ühendatud puhkus põnevate vaatamisväärsustega! Jordaania on sõbralik maa, kus turiste koheldakse alati väga hästi.

 

1. päev LEND TALLINN-AQABA

Kogunemine kell 08:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Aqaba kell 10:00-14:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX355). Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi!

Siit Aqabast sõidame Surnumere äärde, mis asub ligikaudu 408 m allpool merepinda. Järve soolasisalduseks on 25%, olles seega maailma kõrgeima soolasisaldusega veekogu. Muistsed inimesed kutsusid seda Soolamereks. Kohalikud kutsuvad seda tänase päevani nii. Majutus kolmel järgneval ööl Surnumere ääres hotellis Holiday Inn*****. 


2. päev KUNINGATE TEE: MADABA – NEBO MÄGI

Hommikusöök hotellis. Päevane väljasõit tutvumaks Jordaania vaatamisväärsustega.

Madabas külastame Kreeka ortodoksi kirikut, kus näeme 6. sajandist pärit mosaiiki, millel on kujutatud väga detailitruult Jeruusalemma ja püha maa tähtsamad paigad kuni Niiluse deltani välja. Edasi sõidame Nebo mäele ning nagu kunagi Mooses, vaatame meiegi Nebo mäelt püha maa poole. Traditsioonikohaselt ongi just siin Moosese hauapaik.


3. päev AMMAN - JERASH

Hommikusöök hotellis. Päevane väljasõit Jordaania pealinna Ammani. Olles oma asutamise aegadel rajatud seitsmele künkale on Amman ühtlasi antiikne, ent samas moodne metropol. Külastame Ammani kõrgeima künka otsa rajatud vana tsitadelli. Siit avaneb suurepärane vaade Ammani vanalinnale.  Külastame Jerashi, mis on tänapäeval üks paremini säilinud kreeka-romaani linnasid. Olles tänapäeval tuntud ka idamaade Pompei nime all, on ta Dekapolise kõige paremini säilinud linn. Dekapolis ehk kümnelinnamaa oli kümnest rooma riigi linnast koosnev konföderatsioon. Vana-Rooma nimega Gerasa (Jerash) oli aastasadu liiva alla mattunud ning viimase 70 aasta jooksul jällegi päevavalgele toodud. Gerasa toob meieni pea täiuslikult säilinud antiikse linna oma teatri, sammastega allee, templite ja kirikutega.


4. päev SURNUMERI - KERAK - AQABA
 

Hommikusöök hotellis.  Sõidame Aqabasse. Teel külastame Keraki hästi säilinud ristirüütlite kindlust. Majutus neljal järgneval ööl hotellis Days Inn Aqaba****. Aqaba on Punase mere äärne kuurortlinn, üle lahe paistab kätte kuulus Iisraeli puhkelinn Eilat. Aqaba on Jordaania ainus sadamalinn, olles ühelt poolt moodne ja kiire elutempoga, teiselt poolt pakkudes häid võimalusi rahulikuks rannapuhkuseks, veealuse maailma avastamiseks, samuti põnevate sisseostude sooritamiseks. 

 
5. päev PUHKEPÄEV AQABAS - SOOVIJATELE PAADISÕIT

Hommikusöök hotellis. Puhkepäev Punase mere ääres. Soovijatel on võimalus minna paadiga Punase mere veealust elu uudistama (lisatasu eest).

 
6. päev PETRA

Hommikusöök hotellis. Päevane väljasõit Petrasse. Läbi kitsa kuru El Siqi siseneme kuulsasse kaljulinna Petrasse. Seda araabia nabatealaste 2000 a. tagasi rajatud maailmaimet ei kutsuta põhjuseta roosaks linnaks. Petra avaneb meie ees justkui oleks see siia võlutud. Roosakast liivakivist hauafassaadid, 4000 inimesele mõeldud teater ja suursugune tempel on meie ees hingematvas kõrbemaastikus. Samuti võlvitud väravad ja sammaskäigud ning kaljuseintesse tahutud veetrassid. Suur kõrberahvas nabatealased olid tuntud oma oskuse poolest erinevate veetehnoloogiate rakendamisel. Iidsete nabatealaste leiutatud viis, kuidas lähedalolevast ojast vett koguda ja säilitada, pani aluse selle kõrbelinna rikkusele. Kaljulinn Petra on valitud seitsme uue maailmaime hulka. 

 
7. päev AQABA VÕI SOOVIJATELE WADI RUMI KÕRBESAFARI

Hommikusöök hotellis. Vaba päev Aqabas. Päeva teisel poolel sõidame soovijatega Wadi Rumi kõrbesse (lisatasu eest). Sõidame beduiinide maastikuautodega selles huvitavas kõrbemaastikus. Sõidame Al Khazili mäe juurde, näeme piktogramme, mis annavad tunnistust iidsest inimtegevusest siinses piirkonnas.

  
8. päev AQABA - OVDA, LEND OVDA-TALLINN

 

Hommikusöök hotellis. Sõidame Jordaania-Iisraeli piirile. Piiriületus. Transfeer Ovda lennujaama. Otselend Ovda-Tallinn kell 15:40-21:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX356).


Lennuki toitlustus

Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibasid ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda tõenäoliselt kõigile reisijatele.

Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida kuni hiljemalt 36 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehe kaudusiin >. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile .

Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.

Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.Oluline teada:

- Lubatud pagasimäär lennukis on 15 kg registreeritavat pagasit ja 5 kg käsipagasit.
- Koos lõpliku tasumisega palume meile teatada passi number ja kehtivusaeg! Ilma selleta ei ole võimalik vormistada viisasid. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast riiki sisenemist.
- Jordaaniasse ei ole võimalik viisat vormistada halli passi omanikele!
- Soovitame kanda mugavat riietust ja jalanõusid. Olemaks solidaarne ja mitte riivamaks kohalike tundeid, soovitame naisterahvastel valida pikkade varrukatega pluusid ja pikkade säärtega püksid või pikem seelik. Soovitame kaasa võtta ka mõni soojem riietusese, kuna õhtuti võib olla üsna jahe.
- Elekter on Jordaanias 220 volti.
- Kuigi hotellides, suuremates restoranides ja poodides on võimalik tasuda krediitkaardiga, soovitame reisile kaasa võtta sularaha. Kaasa on soovitav võtta USD või €, mis kohapeal saab vahetada Jordaania dinaarideks.
- Reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootraha. Jordaanias on kombeks anda teenindajatele praktiliselt ALATI jootraha (pakikandjatele hotellis, teenindajatele restoranis). Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile (~2-3 JOD päev).
- Aqaba kaunis liivarand asub keskusest 12 km kaugusel (10-15min bussiga, hotelli transfeerbuss). Maksta tuleb ranna territooriumile sisenemise eest ca 12 JOD. Rannas on toolid ja rätid tasuta. Liivarand, samas lähedal ka korallid, saab snorgeldada ja selleks võib laenutada samast 5 JOD eest varustust. Territooriumil on ka basseinid ja restoran. 


Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Reisiinfo

 • Riik: Jordaania
 • Reisi alguspunkt: Tallinn
 • Reisi aeg: 02.11.2014 - 09.11.2014
 • Reisi kestus: 8 päeva
 • Hind: 1051 €
 • Hind sisaldab:

  - Lennupilet otselendudele Tallinn-Aqaba ja Ovda-Tallinn
  - Lennujaamamaksud, käibemaks. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
  - Majutus 3 ööd Surnumere ääres hotellis*****, (2-in. toad)
  - Majutus 4 ööd Aqabas hotellis****, (2-in. toad)
  - Hommikusöögid hotellides nagu programmis märgitud
  - Eestikeelse giidi/reisisaatja teenused kogu reisi vältel

 • Hind ei sisalda:

  - Õhtusööke hotellides
  - Riigist lahkumise maksu
  - Tervisekindlustust

 • Lisainfo:

   

  Jordaania viisa vormistamine (Viisa vormistamiseks palume meile teatada passiandmed hiljemalt koos lõpliku tasumisega)

 • Reisi müüja: Germalo Reisid
 • Reisikorraldaja: Germalo Reisid
Loetud 3537 korda
Kategoorias Aasia