Pühapäev, 23 Veebruar 2020 11:05

AASTAVAHETUSPIDUSTUSED MULTIKULTUURSES SINGAPURIS JA FILIPIINIDE PEIDETUD PÄRLID

Kirjutas
AASTAVAHETUSPIDUSTUSED MULTIKULTUURSES SINGAPURIS JA FILIPIINIDE PEIDETUD PÄRLID Puhkaja OÜ
Reisi esimesed päevad veedame nooblis linnriigis Singapuris, mida kutsutakse ka Aasiaks algajatele. Singapur on puhas, efektiivse infrastruktuuriga ning kindlate reeglitega ühiskond. Tegu on arenenud turumajanduse ja kõrge elatustasemega riigiga. See on täielik kontrast võrrelduna ehedate Filipiinidega. UUE AASTA VÕTAME VASTU SINGAPURIS  MARINA BAY LAHE ÄÄRES.
 
Seejärel lendame Filipiinidele, kus me külastame kolme erinevat saart – Boholi koos oma kuulsate šokolaadimägede, tarsierite ning valgete liivarandadega; vulkaanilist saart Camiguini, kus leiame eest nii musta kui valge liivaga rannad, kuuma- ja külmaveeallikad ja loomulikult tegevvulkaanid ning Cebu saart, kus ööbime saare pealinnas ja saame osa ka Filipiinide suurlinna melust. 
 
 
Filipiinide saareriik koosneb 7107 saarest ning pakub külastajatele palju erinevaid elamusi – me puhkame türkiissinise ookeani ääres ja naudime rannapuhkust valgetel liivarandadel, ujume kristallselges vees, maitseme mitmeid erinevaid filipiinide köögi roogasid, seikleme looduses ning ujume nii kuuma- kui külmaveeallikates, matkame jugade juurde ja vulkaanide jalamil. 
 
 
 
Teisipäev, 29.detsember 2020: rahvusvahelised lennud Singapuri
 
 
Kolmapäev, 30.detsember 2019: saabumine Singapuri, õhtune tuledes linn
 
Peale maandumist Singapuris ja piiriületusformaalsuste läbimist sõidame südalinnas asuvasse hotelli. Peale hotelli sisseseadmist teeme jalutuskäigu ümbruskonnas ja vaatame üle, kus asuvad lähimad soodsa hinnaga söögikohad (Singapuris peab teadma, kus süüa, kus juua, kuna hinnad erinevad kohtade lõike ikka väga palju) ja toidupoed, jalutame läbi Clark Quay restoranide ja muude vaba aja veetmise kohtade. Soovijad saavad minna õhtusele jõekruiisile vaatama Marina Bay valgusetendust (lisatasu eest). Samuti on võimalik jalutada Marina Bay juurde ja vaadata valgusetendust jõe kaldalt. 
 
 
Neljapäev, 31.detsember 2020: noobel linnriik Singapur, linnatuur ja UUE AASTA VASTUVÕTT
 
Vaba päev Singapuri omal käel avastamiseks. Meie hotelli vahetus läheduses asuvad ka National Museum ja Singapuri kunstimuuseum, mida saab huvi korral külastada. 
 
Soovijatega teeme aga kohe hommikul Singapuri linnatuuri Hop-On, Hop-Off bussiga, et saada parem ülevaade sellest multikultuursest ja põnevast linnast. Peatused teeme Hiinalinnas, kus teeme ka jalutuskäigu ning Orchad Roadil, kus asuvad suured ostukeskused, kust leiab kõike alates luksusbrändidest kuni hiina kaubani, lisaks külastame ka üht põnevat linnaosa Little India, mis on Singapuri hindude keskuseks. Seal teeme ka jalutuskäigu, uurime kohalikku elu ja proovime lahti mõtestada, kuivõrd kallis või odav on elu Singapuris ning põikame sisse ka kohalikule toiduplatsile, kus saab teha tutvust singapuri tänavatoiduga.
 
 
 
 
Tuuri lõpetame Marina Bay vaateplatvormi juures, mida soovijad saavad lisatasu eest külastada. Päikeseloojangu ajal läheme Gardens by the Bay heli- ja valgusšhow'd vaatama. 
 
Soovijatel avaneb võimalus sõita ka Singapore Flyer vaaterattaga, kust pooletunnise sõidu jooksul avanevad suurepärased vaated üle Singapuri kõrghoonete ja hea ilma korral ka kaugemale. Ka Malaisia võib siit paista.
 
Õhtul läheme Marina Bay äärde ilutulestikku vaatama ja saabuvat 2021.aastat tervitama.
 
 
Reede, 01.jaanuar 2021: päev Singapuris lend Filipiinidele
 
Päev Singapuris suurlinnaga tutvumiseks ja sisseostude tegemiseks. Õhtul läheme lennujaama, kust läheb otselend Filipiinidele. Ööbime lennujaama lähistel, et juba hommikul saarele sõita.
 

Laupäev, 02.jaanuar 2021: merereis Boholile, rannapuhkus
 
Hommikul sõidame laevaga Boholi saarele, kus algab rannapuhkus valgete liivarandadega Panglao poolsaarel. Siin saab kogeda nii ehtsat Filipiinide ööelu kui nautida rannamõnusid, käia merereisidel ja nautida filipiinide kööki erinevates restoranides. 
 
Soovijad saavad ühineda 2-4.jaanuari lisaprogrammiga*
 
 
Pühapäev-esmaspäev, 03-04.jaanuar 2021: vabad päevad rannarõõmude nautimiseks
 
Vabad päevad, mida saate sisustada oma soovide kohaselt kas rannapuhkust nautides või ümbruskonda avastades. Valikus on erineva tasemega hotellid, et igaüks leiaks oma soovidele vastava. 
 
 
 
 
 
Teisipäev, 05.jaanuar 2021: sõit sadamasse, laevareis Camiquini saarele
 
Peale hommikusööki sõidame sadamasse, kust läheb katamaraan Camiquini saarele (sõiduaeg 4 tundi). Praamil soovitame istuda ülemisel tekil, kust avanevad kaunid vaated. Camiguin – tulest sündinud (the island born of fire).
 
Sadamast sõidame oma majutuskohta, kus peatume järgmised kolm ööd. 
 
 
 
Kolmapäev-neljapäev, 06-07.jaanuar 2021 - loodusseiklus Camiguini saarel, võimalus sukelduda, snorgeldada
 
Camiguin on võrratu loodusega vulkaaniline väike saar. Me veedame siin kaks täispikka päeva ja proovime nende päevade jooksul saada võimalikult hea ülevaate selle saare elust-olust ning loodusest. Siin on kõike - 7 suuremat vulkaani ja 5 väiksemat, kusjuures üks neist Hibok-Hibok on tänaseni tegevvulkaan. Siit ka saare hüüdnimi The Island Born of Fire (tulest sündinud), kaskaadidena langevad joad, külma- ja kuumaveeallikad ning soodajärv, valge ja musta liivaga rannad ...
 
Esimesel päeval me teeme saare ekskursiooni, kus saame hea ülevaate saare loodusest, teisel päeval on võimalik minna näiteks snorgeldama või sukelduma, teha väljasõit teisele saarele või matkata vihmametsas. 
 
Esimese päeva ekskursioonil sõidame esmalt paadiga Valgele Rannale - silmipimestavalt valge liivaga saarele, kus saab võtta päikest ja ujuda kristallsellges vees. Seejärel suundume saare keskossa, kus tänu vulkaanilisele keskkonnale leiab eest mitmeid uhkeid jugasid, külma- ja kuumaveeallikaid ning soodajärve. Külastame neid kõiki ja ujume nii looduslikus joabasseinis kui soodajärves, samuti külmaveebasseinis ja mõnuleme kuumaveeallikas. Lisaks teeme peatuse saare pealinnas, külastame noaseppade töökoda, teeme peatuse Sunken Cemetery juures (täna meres asuv surnuaed) ja uudistame vana kiriku varemeid, kus varasemalt asus linn, mis hävis vulkaanipurske tagajärjel, hispaania- ja ameerika koloniaalperioodi ehitisi jm.
 
 
 
 
Kahe päevaga jõuame Camiguini saarele ringi peale teha ning samas jääb aega ka lihtsalt puhkamiseks, ujumiseks ja rannas olemiseks, soovijad jõuavad ka sukelduma. Kuna Camiguin ei ole veel turistide hulgas nii tuntud kui Boracay või Palawan, siis siin turistide horde ei kohta, pigem näeb kohalikku elu-olu ja väga võimsaid loodusvaateid.
 
 
 
 
Reede, 08.jaanuar 2021: siselend Cabusse, linnamelu
 
Täna varahommikul sõidame lennujaama, et lennata otselennuga Cebusse. Transfeer hotelli.

Soovijatega külastame ka Cebu toiduturgu, et proovida erinevaid kohalikke hõrgutisi. See turg on kohalike seas väga populaarne vaba aja veetmise koht, kus lauldakse karaoket ja nauditakse aega koos pere ja sõpradega. Põhiline melu käib just õhtuti. Proovime sellel reisil võimalikult pallju osa saada kohalikust elust, uurime, kuidas kohalikud oma vaba aega veedavad, millised on nende maitse-eelistused ja milline näeb välja elukorraldus.

 
 
Laupäev, 09.jaanuar 2021: päev merel - saarelt-saarele merereis
 
 
Vaba päev Cebus, et teha viimaseid sisseoste, võtta päikest hotelli basseini ääres või linnaga tutvuda.
 
Soovijatega veedame aga päeva merel ja külastame kahte-kolme saart, kus saab nii ujuda, snorgeldada kui päikest võtta valgetel liivarandadel. Filipiinid on ju saareriik, mis on tuntud eelkõige oma valgete liivarandade ja rohekas-sinise vee poolest ja saarelt-saarele paadituur sobib selleks imehästi. 
 
Soovitame merereisi eelkõige neile, kellele meeldivad paadisõidud ja kes soovivad külastada võrratult kauneid väikesaari keset merd, snorgeldada kristallselges vees ning nautida kauneid vaateid merel.
 
Pealelõunal jõuame tagasi Cebusse, kus saame end pikast, aga toredast päevast välja puhata. 
 
 
Pühapäev, 10.jaanuar 2021 - otselend Singapuri
 
Hommikusöök hotellis ja transfeer lennujaama, kus läheb otselend Singapuri. Kahe lennu vahele jääb piisavalt aega, et minna veel paariks tunniks linna sisseoste tegema või õhtusöögile või veeta aega Singapuri lennujaamas (number 1 lennujaam maailmas, siin juba on, mida vaadata ja teha).
 
Südaöösel väljub meie lend Tallinnasse, kodus oleme 11.jaanuari lõunaks. 
 
 
____________________________________________________________________________________________________________

Soovijatele lisaprogramm Boholi saarel - saare tuur koos shokolaadimägede ja tarsierite külastusega, Lomanoci saar, kohalik ööturg, sukeldumisparadiis

 
Laupäev, 02.jaanuar 2021: merereis Boholi saarele
 
Peale hommikusööki sõidame sadamasse, kust läheb katamaraan Boholi saarele. 
 
Meie hotell asub saare teises otsas ja selleks, et sõit ladusamalt kulgeks ning näeksime ka kohalikku elu-olu, teeme vahepeatused kuulsate Boholi sümboliks olevate šokolaadimägede juures ning käime vaatamas maailma väiksemaid suurte silmadega ahve – tontkandlasi, kes on vihmametsade hävitamise tõttu väljasuremisohus. 
 
 
 
 
 
 
Õhtuks jõuame Andasse, kus peatume järgmised kolm ööd. 
 
Anda on rahulik piirkond, kus näeb ehedat kohalikku elu ning kaunist loodust. Meie hotell asub kalju otsas, kust avanevad imelised vaaated merele.
 
 
 
 
Pühapäev-esmaspäev, 03-04.jaanuar 2021: päevad eksootilisel Boholi saarel – Lomanoc'i saar, sukeldumine-snorgeldamine
 
Järgmine päev on mõeldud veerõõmude nautimiseks ehk siis snorgeldamiseks ja sukeldumiseks. Meie hotelli juurest algab kohe riff, mis loob selleks ideaalsed tingimused. Samuti on siin võimlik teha proovisukeldumist koos instruktoriga. Kes aga ei soovi sukelduda ega snorgeldada, need saavad puhata - meil on siin bassein, merevaatega mullivann ja ka oma väike rand. Samuti on võimalik lasta endale massaaži teha. 
 
Kes aga soovivad ümbrust ja kohalikku elu-olu avastada, nendega läheme Anda külakesse, kus saame tutvuda külaeluga, jalutada silmipimestavalt valge liivaga rannal, ujuda, võtta päikest.
 
 
 
Pealelõunal teeme soovijatega tutvust filipiinide köögiga ehk siis läheme valime turult välja erinevad juurviljad, puuviljad, lihad-kalad ja laseme kohalikul kokal meile näidata, mida filipiinlased nendest toorainetest valmistavad. Mida huvitavamaid tooraineid me toome, seda põnevam valmistoit meid ees ootab. Tõenäoliselt leiame siit uusi ideid, mida edaspidi oma koduköögis rakendada. 
 
 
 
 
 
 
Teisel päeval teeme aga väljasõidu väikesele Lomanoc'i saarele, kus saame tutvuda ajalooliste pühade matmispaikadega. Teekond saarele kulgeb läbi mangroovimetsa ja üle lahe viiakse meid kanuudega. Saarel teeme matka looduses ja uurime iidseid matmispaikasid. Kõik see kokku on tore elamus. 
 
Pühapäevaõhtul läheme aga ööturule, kus saame maitsta erinevaid filipiinide tänavatoidu hõrgutisi ning nautida elavat muusikat. Tegemist  on kohaliku turuga, kus turiste kohtab haruharva. Ööturu külastus on võimalik ainult sel juhul, kui ei muudeta nn turupäevasid. 
 
 
Teisipäev, 05.jaanuar 2021: sõit Camiquini saarele
 
Peale hommikusööki hotellis viib transfeer meid sadamasse, kust väljub praam Camiquini saarele. Sadamas kohtume taas ülejäänud reisiseltskonnaga, kes jäid nautima rannapuhkust Panglao poolsaarele.
 
 
 
 
 
Reisi erihind broneerides kuni 29.02.2020 või kuni kohti jätkub (erihinnaga on võimalik broneerida 8 kohta):
 
  • al 2110 € põhiprogramm koos rannapuhkusega Panglao saarel (tavahind 2 290 €)*
  • 2220 € põhiprogramm + lisaprogramm Boholi saarel (tavahind 2 390 €)
*hind sõltub valitud majutusest Panglao saarel

 
Lisainfo ja registreerimine tel 64 60 700, 51 66 875, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Reisiinfo

Loetud 17313 korda