Teisipäev, 11 Veebruar 2020 10:51

Java - Bali ringreis ja rannapuhkus

Kirjutas
Java - Bali ringreis ja rannapuhkus Bergerreisid

Piisavalt kaugel olevad reisid, et teha rahulikult valik erineva looduse, inimeste, uskude ja rannapuhkuste vahel. Sealses maailma kandis on esindatud erinevad arhitektuurid - metsamajakesed ja suurlinna pilvelõhkujad, usud - islam, hinduism ja budism, loomad - orangutanid, ninaahvid ja elevandid. Soe vesi ja päike on kõikjal, mõnes rannas luksuslikum kui teises, aga nagu me teame, igaühele oma.

SINGAPUR - INDONEESIA: JAVA + BALI
1.10 - 17.10.2020

HIND:
Tellimisel kuni 15.02.2020
2540 € /reisija 1 koht 2ses toas

Tellimisel alates 16.02.2020
2750 € /reisija 1 koht 2ses toas

Ühese toa lisamaks: XXX

 

1. päev   1.10    Lend Tallinn – Istanbul - Singapur
Piletite registreerimine 2 tundi enne väljalendu, 10:25. Lubatud pagas - 30 kg reisija kohta + 7 kg käsipagasit. Tallinna lennuväljal läbitakse turvakontroll ja passikontroll.
TK1422  Tallinn     Istanbul   18:40   21:55
TK54    Istanbul  Singapur     02:00   17:50 järgmisel päeval

2. päev   2.10    Saabumine Singapuri 
Transfeer hotelli ja puhkus peale pikka lendu.
Majutus 2 ööd hotellis Peninsula Excelsior Hotel 4* (superior room) www.peninsulaexcelsior.com.sg 

3. päev   3.10    Singapuri linnaekskursioon     H
Poolepäevane linnaekskursioonekskursioon (10-14), mille käigus külastatakse Singapuri peamiseid vaatamisväärsuseid: Hiinalinn, Merlioni park, Botaanikaaia orhideeaed ja Marina Bay Sands hotelli Sky Park Observation deck - kõrghoone katuseterrass, millelt avaneb vaade kogu linnale. Ekskursioon sisaldab sissepääsusid Sky Parki ja orhideeaeda.
Peale ekskursiooni vaba aeg omal käel ostlemiseks - jalutamiseks.
Õhtul soovijatega ühine jalutuskäik Marina Bay juurde, kus on mitu uhket valgusetendust (tasuta sissepääs/vaatamine). 

4. päev   4.10    YOGYAKARTA – PRAMBANANI tempel     H/Õ
Transfeer lennuväljale. Lend Singapurist Yogyakartasse: 
QZ8103   Singapur   Yogyakarta    11:10 - 12:25 
Peale saabumist 30-minutiline bussisõit sõit Prambanani templitesse. Prambanan on 9. sajandist pärit hinduistlik templikompleks Šiva, Brahma & Višnu pühamutega. Kõigi templite seintele on nikerdatud Ramayana lugu. Templites kulub kokku tund-poolteist, seejärel tunnine sõit Yogyakarta hotelli. 
Õhtusöök, seejärel Ramayana tantsuetendus, mis kestab poolteist tundi.
Majutus 2 ööd hotellis Jogjakarta Plaza 4* (Deluxe Room) www.jogja.pphotels.com 

5. päev   5.10    YOGYAKARTA – BOROBUDUR - CANDIREJO     H/L 
Hommikul Keratoni Palee - sultanite palee, kus elab ka praegune Yogyakarta sultan. Veepalee Taman Sari, mis oli kunagi sultani ja tema naispere meelelahutuskoht oma paleede ja basseinidega. Batiku töökoda-kauplus, kus saab näha, kuidas valmistatakse rahvuslike mustritega batikuid. Javal kaevandatakse hõbedat, seega on siin ka mitmeid hõbedatööstuseid – poode ning külastame neist ühte. 
Lõunasöök ja edasi sõit 42 km kaugusele Magelangi, külastamaks Borobuduri Templit.
9. sajandist pärit Borobudur on maailma suurim Buddhistlik monument ning seda peetakse selle kandi suurimaks vaatamisväärsuseks. Tipust avanevad kaunid vaated Menorehi mäestikule. 
Edasi külastatakse Candirejo külakest - ‘andongi’ehk traditsioonilise kohaliku hobuvankriga.
Tagasi Yogyakartasse. 

6. päev   6.10    YOGYAKARTA - SURABAYA RONGISÕIT - BROMO     H/L
Varajane hommikusöök ja kell 6 hotellist Yogyakarta raudteejaama. Kell 6:45 väljub rong Surabayasse (Sancaka rong-Executive Class) - 4,5 tundi sõitu konditsioneeritud ja laia jalavahega mugavate istmetega vagunis. Rongisõit on võrreldes bussisõiduga kiirem; samuti võimaldab see kogeda kohalikku transporti ja näha kohalikku elu ja maastikke.
Surabayast bussiga Bromosse. Tee peal lõuna kohalikus restoranis.
Bussisõidu pikkus kokku ca 4 tundi sõltuvalt liiklusest; kohalejõudmine Bromosse u. 16 paiku.
Majutus1 öö hotellis Bromo Cottage 2* (Standard Room) www.bromocottages.com 
(Bromo Cottage on lihtne majutus, kuid sealkandis pole paremat võtta. Tagasihoidliku majutuse kompensseerib asukoht ja vaated).

7. päev   7.10    BROMO MÄGI - IJEN     H/L
Varahommikul (04.00) sõit Penanjakani, mis on maailma üks eriskummalisemaid maastikke.
Siit 2300 m kõrguselt kaldeera servalt paistavad ära mitmed tegevad ja kustunud vulkaanid - Bromo, Batok ja Semeru. Sõit hotellist Penanjakani kestab tunni ja sõidetakse 4WD maastikuautodega. Penajakanis oodatakse ära päikesetõus, sest päikesetõusu ajal on vaade kõige ilusam; edasi sõidetakse maastikuautodega alla kaldeerasse (12 km). Bromo mäe jalamile üle liivaluidete minnakse ponidega. (Aastaringselt on päikesetõusu ajal mägedes külm ja sooja vaid 2-5 kraadi). 
Peale hommikust vulkaanilise maastiku külastust sõidetakse tagasi hotelli ja süüakse hommikust. Seejärel pisut privaataega pesemiseks - riiete vahetamiseks ja algab pikk (8 tundi) sõit Ijeni suunas. Teel tehakse paar foto- wc- sirutuspeatust. Viimane 3 km teest sõidetakse maastikuautodega, sest külavehetee on suurele bussile liiga kitsas. 
Lõunasöök kohalikus restoranis.
Majutus 2 ööd hotellis Ijen Resort 4* (deluxe room)  https://www.ijenresortandvillas.com/ 

8. päev   8.10    IJENI KRAATER     H/L
Taas varahommikune tõusmine ning kl 5 tunnine sõit maastikuautodega läbi külade, kohvi- ja vürtsiistanduste ning jupikese vihmametsa ülesmäge Paltudingi (1840 m), millest algab 4 km pikkune jalgsimatk piki pinnasteed Ijeni kraatri äärele (kõrgusele 2285 m). Kraatri järskude seinte vahel kraatri sees on 250 m sügavusel suitsev väävlijärv. Kohalikud kaevandusetöölised tassivad järve äärest kaelkookudega bambuskorvides üles 90-kiloseid koormaid tahkunud väävliga. Järve kaldal voolavad oranžid väävliojad, suits ja väävlihais - pilt otsekui põrgu eesväravast.
(See käik ei sobi kõndimisraskustega reisijatele. Samas kiiret ei ole ja igaüks saab 4 km läbida sobivas tempos ning teha puhkepause. Ja kui kuidagi ei jõua, siis saab alati ümber pöörata ja tagasi alla minna. Eksimisvõimalust ei ole, sest üles-ja-alla on 1 tee ja algus-ja-lõpp samas kohas.).
Lõunaks (ca. 11-12) jõutakse tagasi hotelli. Lõunasöök, pealelõunal aeg nautida hotelli maalilist ümbrust või puhata basseini ääres.

9. päev   9.10    IJEN - BALI: BEDUGUL - UBUD     H/L
Kell 7 algab sõit Bali suunas. Pool tundi hotellist ümberistumiskohta ja siis teine pool tundi Ketapangi sadamasse. Tund praamisõitu Javalt Balile. Balil saabutakse Gilimanuki – Bali Läänesadamasse. Sõit saare lõunaotsa Ubudisse Beduguli kaudu; maalilisel teel tehakse mõned pildistamispeatused.
Bedugul on kaunis mägiküla 850 m kõrgusel mägedes. Siin on ilus veejumalannale Dewi Danule pühendatud tempel Ulun Danu. Lõunasöök. Seejärel jätkub sõit Ubudisse.
Majutus 2 ööd hotellis Ananda Cottage 3* (Standard Room) www.anandaubud.com 

10. päev   10.10    UBUD – KINTAMANI - BESAKIH     H/L 
Kogupäevaekskursioon Bali Idaosas. Maalilised terrass-riisipõllud. Kintamani fotopeatus - siin on vaated Baturi mäele ja selle kraatrijärvele. Edasi mööda kraatri äärt Besakih Templissee, mida tuntakse Bali ematemplina ja mis asub püha Agungi mäe nõlval; see on Bali kõige suurem ja kaunim templikompleks. 
Lõunasöök. Rendangi küla, kus külastatakse Kerta Gosat, 18.sajandist pärit kohtusaali. Tagasiteel Ubudisse käiakse läbi Ubudi turult. Viimasena Puri Saren Agung,Ubudit 1917 aastani valitsenud kuningliku perekonna residents (väljaspoolt).

11. päev   11.10    UBUD – NUSA DUA     H
Hommikul külastatakse Ubudis Ahvimetsa ja –templit (u. 45 min....1 tund). Seejärel 45 min sõitu 17 sajandist pärit Taman Ayuni Templisse, kus on vallikraaviga ümbritsetud “saarekese” peal 3 terrassi palvekohtade ja paviljonidega. 
Viimasena Tanah Lot Tempel, mis on ilmselt Bali tuntuim tempel. Templeid on kokku 7- mõned kaljusaartel, teised vee ääres. 
Seejärel sõit rannahotelli, kuhu jõutakse kl. 14 ajal ja algab rannapuhkus.
Majutus 5 ööd hotellis:
Ayodya Resort 5* (deluxe room)  www.ayodyaresortbali.com  Nusa Dua rannas

12 - 15.päev   12-13-14-15.10    RANNAPUHKUS hommikusöökidega     H

16. päev   16.10    DENPASAR - ISTANBUL     H
Rannapuhkus kuni 18:00; toad on makstud kuni ärasõiduni. Seejärel transfeer Denpasari lennuväljale. Algab kodutee:
TK 67  Denpasar  Istanbul   21:00 – 05:00

17. päev   17.10    ISTANBUL - TALLINN
TK 1423   Istanbul  Tallinn   08:15 – 11:30

HIND SISALDAB:
- Turkish Airlinesi lennud Tallinn–Istanbul-Singapur/- Denpasar-Istanbul–Tallinn (pagas 30kg)
- Air Asia lend Singapur – Yogyakarta (pagas 20kg)
- Rongisõit konditsioneeritud vagunis Yogyakartast Surabayasse
- Transport konditsioneeritud turistibussiga; bussi parkimistasud ja teemaksud
- Maastikuauto- ja ponisõit Bromo mäe ekskursioonil
- Praamisõit Ketapangist (Javal) Gilimanuki (Balil)
- Ekskursiooniprogramm ja KÕIK PROGRAMMIS MÄRGITUD KÜLASTUSTE SISSEPÄÄSUTASUD
- Majutus 1 koht 2-kohalisest toast ülaltoodud hotellides
- Hommikusöögid 14 hommikul
- Programmis toodud lõunasöögid (6) ja õhtusöögid (1)
- Kohalik inglise keelt kõnelev giid
- Eesti reisisaatja sihtkohas, kes tõlgib ringreisil ekskursioonid eesti keelde

HINNALE LISANDUB:
- Joogid lõuna-ja õhtusöökide juurde
- Reisikindlustus
- Jootrahad

Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama.

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Kui reisija on ostnud üksiku nais/meeskoha ning sooviks enne reisi suhelda oma toanaabriga, siis palume reisijal anda oma kirjalik nõusolek enda andmete edastamiseks toanaabrile. Ilma reisija kirjaliku nõusolekuta me reisija andmeid toakaaslasele ei väljasta. Kes soovib oma kontaktandmed: nimi – meil – telefon edastada, siis teeme seda 2 nädalat enne reisi.  Samas ei saa me kohustada toanaabrit enne reisi suhtlema.

Reisiinfo

Loetud 23880 korda